
Фрезер Бош - головний інструмент для обробки деревини
Представляємо вам інструмент, без якого не обходиться жодна столярна майстерня. Фрезер - це універсальний інструмент для якісного вирівнювання поверхні, вирізання, створення отворів, обробки країв та декоративної обробки. Перш за все мова йде саме про роботу з деревиною, але все частіше фрезер також використовують для таких матеріалів, як пластик та метал.
Завдання, з якими він легко впорається:
1. Профілювання країв. Інструмент дозволяє створювати на краях заготівель різні профілі - фаски, декоративні рельєфи, округлення тощо.
2. Вирізання канавок та пазів. За допомогою фрези можна створити канавки та пази з різною шириною та глибиною. Частіше за все ця потреба виникає під час складання меблів та столярних робіт.
3. Фрезерування отворів. Допоможе швидко створити точні отвори та гнізда, які важливі для монтажу петель, замків, та інших з'єднувальних елементів.
4. Декоративна обробка. Коли мова йде про створення декоративних візерунків на поверхні, фрезер - незамінний інструмент.
Сьогодні Бош фрезер має попит у багатьох галузях:
- Меблева промисловість. Основне застосування фрезерів для виготовлення та оздоблення меблів.
- Столярні роботи. Важко уявити будь-які столярні роботи без цього інструменту. Він дозволяє створити складні декоративні елементи та з'єднання для дерев'яних деталей.
- Будівництво. Допомагає у створенні складних деталей інтер'єру, таких як декоративні панелі та карнизи.
- Декоративно-прикладне мистецтво. Майстри часто використовують фрезери для створення художніх виробів та сувенірів.
Фрезерний інструмент Бош: основні види
Перш ніж розглянути основні види фрезера, хочемо окремо підкреслити, що німецький виробник пропонує інструмент як для професійного використання, так і більш побутовий варіант, який підходить для здійснення дрібних робіт домашніх майстрів. Визначити необхідний клас не складно: інструмент для побутового використання має корпус зеленого кольору (та нижчу ціну), а професійний фрезер Бош - синій.
Виділяють 4 основні види інструмента:
- Кромковий (кантувальний) фрезер. Використовується у випадках, коли потрібно зробити заокруглення гострих кутів, обробку криволінійних кромок та вирівняти деталі для щільного з'єднання.
- Ламельний тип. Обирають для різьблення пазів у формі довгих пластин, які потім вкладаються в ці пази для створення з'єднання дерев'яних деталей.
- Вертикальний фрезер. Так називають тип, у якому різальний інструмент (сама фреза) закріплений вертикально та здійснює рух вздовж вертикальної осі. Це ручний тип, який ідеально підходить для обробки деталей, коли висока точність та ефективність мають неабияке значення.
- Занурювальний тип. Універсальна модель, яку можна використовувати під час всіх типів робіт. Головна особливість - можливість занурення фрези (різальної частини) в матеріал. Занурювальний фрезер дозволяє створювати точні отвори та пази на будь-якій ділянці заготовки.
Існує також і комбінований фрезерний інструмент, який вдало поєднує у собі можливості занурювального та кромкового типу. Користувачі виділяють більшу гнучкість та зручність у використанні.
Як правильно вибрати: перелік ключових факторів
Для того, щоб не помилитись з вибором та правильний фрезер Бош купити, слід враховувати наступні ключові фактори:
- Призначення та завдання. Простіше кажучи, для чого саме вам потрібен цей інструмент: для створення пазів, декоративного різьблення або для професійного профілювання країв? Також потрібно визначити матеріал, з яким електрична машина матиме справу.
- Потужність. Для того, щоб ефективно обробляти невеликі деталі та здійснювати інші прості завдання, достатньо буде інструмента з потужністю до 1000 Вт. Якщо ви плануєте більш інтенсивне використання фрезера, краще купити агрегат з двигуном, стартова позначка якого становить 1200 Вт. Більша потужність забезпечує стабільну роботу з твердими матеріалами.
- Швидкість обертання. Можливість регулювати швидкість обертання надає зручність у випадках, коли користувач планує працювати не тільки з деревиною, а й з іншими матеріалами. Так, для твердого дерева підходить велика швидкість обертання фрези, коли як для роботи з пластиком потрібна низька. Контролювати робочий процес з можливістю контролювати швидккість значно зручніше.
- Система пиловидалення. Наявність пилососа - додаткова, але вкрай можлива опція. Фрезер з системою пиловидалення покращує видимість робочої поверхні та допомагає тримати робочу зону чистою.